Aylık Araç Kiralamada Araç Teslim Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kiraladığınız aracı teslim alma aşamasında ne kadar dikkatli olursanız araç iadesinde bir o kadar başınız ağrımaz. Hiç kimse sigortası bitmiş, bakımı yapılmamış, lastikleri aşınmış, kliması bozuk, kaskosuz bir araç ile yolculuk yapmak istemez. Hadi gelin birlikte araç teslim alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor gözden geçirelim.

Öncelikle kiraladığınız araç mı size teslim edilmek isteniyoryoksa daha düşük bir segmette bir araç mı verilmek isteniyor Marka, Model ya da sınıf bilgisi doğru mu ?

Şayet düşük segmet bir araç verilmeye çalışılıyorsa bunu müşteri hizmetlerine muhakkak bildiriniz. Eğer zorunlu olarak size düşük segmet araç veriliyor ise ya üst segmen bir araç talep edin ya da iskonto talebinizi belirtin.

Araca binmeden önce araç ile ilgili bilmeniz gereken bir detay olup olmadığını araç teslimat görevlisine sorun.

Aracın farklı açılarla fotoğraflarını çekin. varsa hasarlarını detaylı bir şekilde fotoğraflayıp teslimat görevlisine iletin. Ve teslimat formuna yazılıp yazılmadığını teyit edin.

Aracın KM bilgisini not alın veya fotoğraflayın.

Araç iadesinde eksik yakıt sebebiyle hizmet ücreti vermek istemiyorsanız ki kimse istemez. Araç yakıtının ne kadar yol gideceğini not alın ve teslimat formuna yazdırın.

Araç içi döşemelerinin deforme olup olmadığını kontrol edin. Tavanda ve koltuklarda sigara yanığı olmadığından emin olun.

Araç ruhsatını, trafik poliçesini kontrol edin, günü geçmiş ise yenisini talep edin. araç içerisinde olası bir kaza durumunda kullanmak üzere kaza tutanağı yok ise talep edin.

Aracın en son ne zaman periyodik bakımdan çıktığını öğrenin.

Araç muayenesinin olup olmadığını ruhsattan kontrol edin. Muayene tarihi geçmiş ise aracı kesinlikle teslim almayın.

Mümkünse araç balatalarının en son ne zaman değiştini öğrenin.

KM hakkınızı araç teslimat görevlisinden teyit edin. Ayrıca aşım halinde ödeyeceğiniz tutarı sorun.

Son olarak olası bir arıza, kaza veya başka bir acil durumda ulaşabileceğiniz en az iki numara talep edin.

Sizler de aylikarac.com'dan aylık araç kiralayın, sürprizlere kapınızı kapatın!.